Головна Статті Що таке піддони, європіддони і палети?
Що таке піддони, європіддони і палети?

У нашому побуті назва піддонів також відомо під термінами європіддони і палети. Звідки таке різноманіття назв, в принципі, одних і тих же речей. Які відмінності між цими термінами? Дозволимо собі внести деяку ясність у ці поняття.

Піддони

Згідно ru.wikipedia.org піддон - плоска транспортна структура, зроблена з дерева або пластмаси (і в деяких випадках з металу), призначений для переміщення різноманітних товарів зручним способом, будучи знятим будь-яким пересувним вантажопідйомним пристроєм.

Європіддониєвропіддон

На наш погляд, термін європіддони з'явився у нашому побуті в данину моді, також як і євроремонт для ремонту квартир і офісів. Звичайно, таке твердження має місце, але необхідно уточнити деякі деталі. Європіддони прийнято називати піддони затвердженого в Євросоюзі стандартного розміру 800х1200х144 мм і які пройшли фітосанітарну обробку (термообробку). Про проходження фітосанітарного обробки свідчать клейма або маркування на всіх 6 шашках по периметру з двох сторін піддонів. На клеймі вказують EUR, EPAL і країну виробника.

Особливістю при виробництві європіддонів є обов'язковим використання гвинтових цвяхів або євроцвяхів.

Палети

Термін палети походить від назви в англійській мові - pallet. У російській і українській мові слово палети абсолютно відповідає назві піддони. У деяких словниках слово "палета" пишеться з однією літерою Л і вважається жіночого роду.

 

Десь там танці і балети,
А у нас Європалети